Anunț de participare concesiune rețele de gaz

1. Denumirea, adresa, numărul de telefon, numărul de fax și adresa de e-mail ale autorității contractante: Asociația de Dezvoltare Intercomunitară Gaz Muntenii de Sus Văleni Solești, strada Unirii, nr. 66, Muntenii de Sus, județul Vaslui, telefon 0740/102.500, fax 0235/361.516, email adi.mvs@yahoo.com

2. Denumirea, adresa, numărul de telefon, numărul de fax și adresa de e-mail ale biroului de la care se poate solicita documentația de atribuire. Dacă este cazul, costul și condițiile de plată în vederea obținerii documentației de atribuire: Asociația de Dezvoltare Intercomunitară Gaz Muntenii de Sus Văleni Solești, strada Unirii, nr. 66, Muntenii de Sus, județul Vaslui, telefon 0740/102.500, fax 0235/361.516, email adi.mvs@yahoo.com. Documentația de atribuire, pe suport hârtie și/sau în format electronic, este pusă, cu titlu gratuit, la dispoziția ofertanților care au înaintat o solicitare în acest sens.

3. a) Locul prestării serviciilor: comuna Muntenii de Sus, satul Muntenii de Sus și satul Satu Nou, județul Vaslui, comuna Văleni, satul Moara Domnească și satul Văleni, județul Vaslui și comuna Solești, satul Solești și satul Satu Nou, județul Vaslui.

b) Obiectul concesionării; natura și dimensiunea prestărilor: serviciul de utilitate publică de distribuție a gazelor naturale în comuna Muntenii de Sus, satul Muntenii de Sus și satul Satu Nou, județul Vaslui, comuna Văleni, satul Moara Domnească și satul Văleni, județul Vaslui și comuna Solești, satul Solești și satul Satu Nou, județul Vaslui, în conformitate cu prevederile Hotărârii Guvernului nr. 209/2019.

c) Termenul de finalizare sau durata contractului: 49 de ani.

4. a) Termenul de depunere a ofertelor: 27/05/2024, ora 15.00.

b) Adresa la care trebuie transmise ofertele: Muntenii de Sus, strada Unirii nr. 66, sat Muntenii de Sus, Jud. Vaslui.
c) Limba sau limbile în care trebuie redactate ofertele: limba română.
d) Data, ora și locul deschiderii ofertelor: 28/05/2024, ora 11, Muntenii de Sus, strada Unirii nr. 66, sat Muntenii de Sus, Jud. Vaslui.

5. Condițiile personale, tehnice și financiare pe care trebuie să le îndeplinească ofertanții: conform cerințelor documentației de atribuire.

6. Criterii utilizate la atribuirea contractului: conform cerințelor documentației de atribuire.

7. După caz, procentajul minim din lucrări care trebuie acordat părților terțe: conform cerințelor documentației de atribuire.

8. Data trimiterii spre publicare a anunțului de participare: 09/04/2024

9. Denumirea și adresa organismului competent de rezolvare a contestațiilor și, după caz, de mediere. Informații exacte privind termenele de depunere a contestației și, după caz, denumirea, adresa, numărul de telefon, numărul de fax și adresa de e-mail ale biroului de la care se pot obține aceste informații: Tribunalul Vaslui, Secția Contencios Administrativ, cu sediul în Vaslui, telefon 0235/311.032, fax 0235/311.582, e-mail: tr-vaslui@just.ro.