Anunț concurs FUNCȚIONAR PUBLIC, compartiment Asistență Socială

Comuna Văleni, în baza legii 188/199, organizează concurs pentru ocuparea postului temporar vacant pentru funcție publică, perioadă determinată 27 de luni.

Denumirea postului: referent, clasa III, grad profesional principal, compartiment Asistență Socială, funcție publică de execuție.

Condiții specifice de participare la concurs:
- nivelul studiilor: studii medii absolvite cu diplomă de bacalaureat sau echivalentă;
- vechime în muncă: minimum 5 ani;
- vechime în specialitate studiilor necesare ocupării postului: nu se solicită

Data, ora și locul de desfășurare a concursului:

Proba scrisă: 10.10.2018, ora 10, la sediul instituției
Interviu: 12.10.2018, ora 14, la sediul instituției

Dosarele de înscriere se depun la sediul instituției în termen de 5 zile de la data publicării anunțului în Monitorul Oficial

Date contact:
Sîrbu Daniela - inspector superior

Email: primaria_valeni_vs@yahoo.ro

Adresa corespondență: Primăria Văleni, localitate Văleni, județ Vaslui, CP 737 565