Anunț de promovare în grad profesional superior celui deținut (04.08.2022)

Primăria Comunei Văleni, județul Vaslui, organizează examen de promovare în grad profesional superior celui deținut a funcționarilor publici din cadrul aparatului de specialitate al Primarului comunei Văleni, județul Vaslui, din cadrul următoarelor compartimente: - Registrul agricol: inspector, clasa I, din grad profesional asistent în grad profesional principal; - Asistență socială: referent, clasa III, din grad profesional principal în grad profesional superior; - Stare civilă: inspector, clasa I, din grad profesional principal în grad profesional superior. Examenul se va desfășura la sediul Primăriei comunei Văleni, județul Vaslui și constă în: a) Selecția dosarelor: maxim 5 zile lucrătoare de la data limită de depunere a dosarelor; b) Proba scrisă: 4 august 2022; c) Proba interviu: maxim 5 zile de la susținerea probei scrise. Mai multe detalii puteți găsi în documentul atașat.