Anunț de promovare în grad profesional superior celui deținut (05.12.2022)

Comuna Văleni, județul Vaslui, va organiza în 05.12.2022 concurs de promovare în grad imediat superior celui deținut pentru funcțiile publice de execuție din cadrul aparatului de specialitate al Primarului comunei Văleni, județul Vaslui, la următoarelor compartimente: - Asistență socială: inspector, clasa I, grad profesional principal promovare pe funcția publică de inspector, clasa I, grad profesional superior; - Achiziții publice: consilier, clasa I, grad profesional asistent promovare pe funcția publică de consilier, clasa I, grad profesional principal. Calendarul desfășurării concursului/examenului: 1. Depunerea dosarelor: dosarele de înscriere la concurs se depun la sediul U.A.T. Comuna Văleni, județul Vaslui, în termen de 20 de zile de la data publicării pe site-ul primăriei și la avizierul instituției, respectiv 21.11.2022. 2. Proba scrisă: va avea loc în data de 05.12.2022, ora 10.00 la sediul U.A.T. Comuna Văleni, județul Vaslui; 3. Interviul se va susține conform prevederilor art. 56 alin. (1) din H.G. nr. 611/2008 pentru aprobarea normelor privind organizarea și dezvoltarea carierei funcționarilor publici, cu modificările și completările ulterioare, (pentru persoanele declarate „admis” la proba scrisă). Relații suplimentare se pot obține la compartimentul Resurse Umane al U.A.T. Comuna Văleni, județul Vaslui, e-mail: resurseumane@comuna-valeni.ro sau telefon 0235 349 633, de luni până vineri, între orele 09.00 - 15.00. Mai multe detalii puteți găsi în documentul atașat.