Invitație de participare - Extindere rețea de alimentare cu apă în com. Văleni, jud. Vaslui

Nr. 7946/25.11.2021 Având în vedere prevederile Procedurii operaționale - Achiziții publice directe P.O. AP 05, autoritatea contractantă UAT Comuna Văleni, în conformitate cu necesitățile înregistrate la nivelul Comunei Văleni, Județul Vaslui, necesități identificate și argumentate prin bugetul de venituri și cheltuieli aprobat pentru anul 2021, dar și în concordanță cu proiectul tehnic cu detalii de execuție, a constatat necesitatea achiziționării de lucrări pentru obiectivul de investiții „EXTINDERE REȚEA DE ALIMENTARE CU APĂ ÎN COMUNA VĂLENI, JUDEȚUL VASLUI”. Astfel, vă invităm să înaintați o ofertă de preț pe baza unor antemăsurători efectuate - documentație ce poate fi descărcată de pe site-ul primăriei Văleni. Comuna Văleni va încheia un contract de lucrări cu ofertantul ales câștigător pe baza ofertei cu prețul cel mai scăzut. Oferta va cuprinde: - Oferta tehnică - sub forma unui memoriu tehnic cu modul de realizare a lucrărilor de efectuat - conform caietului de sarcini atașat; - Oferta financiară, inclusiv listele de lucrări - conform caietului de sarcini atașat; - Certificatul constatator emis de ONRC din care să rezulte starea societății, că nu se află în niciuna dintre situațiile de anulare a constituirii precum și faptul că are capacitate profesională de a realiza activitățile care fac obiectul contractului, obiect de activitate autorizat; - Declarații privind neîncadrarea în prevederile art. 164, 165, 167 din L98/2016 - Declarație privind conflictul de interese Alte documente: - Scrisoare de înaintare; - Împuternicire. Condiții de plată: - Plata se va face în lei, prin plăți parțiale pe baza situațiilor de lucrări și a facturilor emise de constructor și autoritatea contractantă, numai în cont deschis la Trezoreria Statului. Valoarea maximă a ofertei nu poate depăși valoarea estimată de 449.167,82 RON fără TVA. Sursa de finanțare a contractului care urmează sa fie atribuit: buget local Termenul limită pentru depunerea ofertelor este de maxim 7 zile de la data invitației, pe e-mail: primaria@comuna-valeni.ro sau în plic la sediul Primăriei comunei Văleni, strada Principală nr. 6, sat Văleni, comuna Văleni, județul Vaslui. Dacă considerați că este necesară vizitarea amplasamentului vă anunțăm că suntem dispuși la inventarierea fiecărui drum pe care se vor face investiții.